Rikthehet Haxhi Krasniqi, kjo është data kur do ta shohim atë në ring

Haxhi Krasniqi ka konfirmuar rikthimin në ring.

Boksieri shqiptar i cili ka synuar majat e kategorisë së mesme të boksit botëror, së fundmi nuk arriti që të mposhtë Arthur Abraham.

Por, istogasi ka treguar se do të jetë në ring më 3 Shkurt në Erdgas Arena të qytetit gjerman Halle an der Saale.

Megjithatë, 30-vjeçari ende nuk e di se kush do të jetë kundërshtar i radhës, por që shumë shpejt do të dihet.

Theksojmë se boksieri ynë deri më tani ka 46 fitore dhe pesë humbje në boksin profesionist.