Rikthehet ”bisha”, Valdrin Istrefi – përballja e tij e ardhshme është të shtunën

Kampioni i Europës në kategorinë e rëndë në MMA, Valdrin Istrefi këtë të shtune ngritet në kafazin e zjarrtë në Austri.

Aty, Istrefi do të përballet me ukrainasin e famshëm Evgeniy Bova, shkruan ”GazetaOlle.com”.

Për këtë ”luftë” titanësh vlen titulli i peshës së rëndë në versionin WSFC.

Istrefi në karierën profesionale ka 12 ndeshje 11 fitore dhe vetmë 1 humbje. /Gazeta Olle/

DN6AmmAWsAAGUwK

nintchdbpict000367922533