Rikthehen ethet e futbolit kosovar

Rikthehen ethet e futbollit kosovar pas një pushimi të gjatë. Stinori pranveror do të nis me ndeshjen Istogu – Feronikeli, që do të luhet sot.
Istogasit do të kërkojnë ta nisi siç është më së miri stinorin pranveror, që synim kanë mbijetesën, përderisa kampioni vjeshtor Feronikeli, me trajnerin e ri Afrim Toverlani, do të kërkoj ta nis me fitore avneturën e tij me ekipin nga Drenasi.
Të dieleën do të zhivllohen edhe disa ndeshje interesante ku vëmendja pritet të jetë në ndeshjen mes Hajvalisë dhe Prishtinës.
Interesant pritet të jenë edhe përballjet Trepça ’89-Drita dhe Llapi-Gjilani, kurse, Besa në “Shahin Haxhiislami” pret Drenicën, ndërsa Vushtrria sfidon Lirinë./Olle