Rezultatet në Ligën e Dytë dhe te juniorët

Krahas Superligës dhe Ligës së Parë që pushuan këtë fundjavë për shkak të ndeshjes së Përfaqësueses, kategoritë më të ulëta e hapën edicionin e ri.

Kësisoj, Liga e Dytë në të dy grupet dhuroi disa ndeshje tejet interesante, derisa e veçantë është se shumë ekipe për herë të parë bëjnë gara nën ombrellën e FFK-së, shkruan Gazeta Sheshi.

Po ashtu, garat i nisën edhe juniorët e Superligës, derisa kampioni në fuqi, Ramiz Sadiku e nisi me fitore mbrojtjen e titullit, duke e mundur Trepçën 3:0.

Liga e Dytë – Java 1

Grupi A

Lugu i Baranit – Opoja                    4-1

Leshani – Besa                               3-1

Iliria – Ratkoci                                4-2

Luftëtari – Dushkaja                       1-2

Behari – Australia                           2-1

Dukagjini – Gryka                          1-3

Onix Banje – Përparimi                  3-0

Rilindja e Kosovës – Ujëvara          1-0

Grupi B

Kaolini – Xërxa                              2-2

Besëlidhja – Arbëria                      2-3

Tefik Çanga – Bashkimi (K)           0-0

18 Korriku – Lepenci                     0-5

Vjosa – Dardana                           2-2

E hënë

Bashkimi (Gj) – Minatori

E martë

Kastrioti – Kika

Galaksia pushon

Juniorët superliga – Java 1

Besa – Llapi                                    2-0

Vëllaznimi – Hajvalia                       0-3

Trepça ‘89 – Liria                            0-1

Flamurtari – Vushtrria                   0-1

Drenica – Prishtina                         1-1

Ramiz Sadiku – Trepça                   3-0

KEK-u – Gjakova                            2-0

2 Korriku – Feronikeli                     2-0