Rezultatet e Ligës së Dytë dhe juniorët

Janë zhvilluar thuajse të gjitha ndeshjet e xhiros së tretë të Ligës së Dytë të Kosovës në futboll.

Rezultatet janë kryesisht të pritura, por ka edhe prej atyre që mund të vlerësohen si befasuese.

Në Grupin A veçohet forma e mirë e Onix Banja nga Istogu që ka regjistruan fitoren e radhës.

Ndërsa, në Grupin B, Arbëria e Dardana nuk kanë gabuar as këtë xhiro.

Po ashtu, edhe në Superligën e juniorëve janë luajtur ndeshjet e xhiros së tretë. Ndërsa, juniorët e Ligës së Parë kanë startuar këtë fundjavë.

Liga e Dytë – Java 3

Grupi A

Lugu i Baranit – Përparimi 6:1

Leshani – Ratkoci 4:2

Iliria – Ujvara 3:0

Onix Banjë – Gryka 5:1

Dukagjini (N) – Behari 3:2

Luftëtari – Australia 3:0

Besa – Opoja 3:3

Rilindja e Kosovës – Dushkaja 4:0

Grupi B

Bashkimi (Gj) – Arbëria 0:3

Tefik Çanga – Dardana 2:4

18 Korriku – Xërxa 1:1

Vjosa – Minatori 3:2

E hënë

Kastrioti – Lepenci

Galaksia – Bashkimi (K)

E mërkurë

Kaolini – Besëlidhja

Superliga juniorët – Java 3

Vëllaznimi – Prishtina 1:5

Vushtrria – Gjakova 0:0

Flamurtari – Llapi 2:0

KEK-u – Feronikeli 3:1

2 Korriku – Liria 4:1

Ramiz Sadiku – Hajvalia 0:0

Trepça ’89 – Drenica 2:1

Liga e Parë juniorët – Java 1

Ferizaj – Drita 1:5

Dinamo – Gjilani 2:2

Tefik Çanga – Rilindja 1:0

Fushë Kosova – Ereniku (nuk është zhvilluar)