Rezultatet e juniorëve në Superligë dhe Ligën e Parë

Janë zhvilluar katër ndeshje të xhiros 22 të Superligës së juniorëve.

Derbi u luajt në Kishnicë ndërmjet dy pretendentëve për titull, Hajvalisë dhe Flamurtarit.

Fitore realizuan vendasit 2:1 megjithëse në vend të parë vazhdon të jetë Flamurtari.

Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Prishtina që ka mundur Ramiz Sadikun.

Superliga Juniorët

Liria – Vushtrria               2:1
Hajvalia – Flamurtari       2:1
Feronikeli- Llapi               0:0
Prishtina – Ramiz Sadiku 2:0

E hënë
Vëllaznimi – Besa
Trepça’89 – 2 Korriku
Drenica – KEK-u (15:00)

Liga e Parë – Juniorët

Dinamo – Ferizaj                1:0
New Star – Drita, nuk u zhvillua
Fushë Kosova – Tefik Çanga 3:2