Renditja e Superligës, ngjiten Hajvalia e Vushtrria

Pesë ndeshjet e sotme të javës së tetë në Raiffeisen Superligë, kanë ndryshuar renditjen tabelare. Trepça ’89 prin me një ndeshje më pak, kurse Vushtrria e Hajvalia ngjiten në pozitat 4 dhe 5. Prishtina përkundër barazimit mbetet e parafundit me 8 pikë.

 

Rezultatet

Llapi – Feronikeli                              1:0

Prishtina – Drita                                                1:1

Besa – Gjilani                                     0:0

Hajvalia – Istogu                               1:0

Vushtrria – Drenica                         1:0

 

E enjte

Trepça ’89 – Liria

 

 1. Trepça ‘89              7              17
 2. Feronikeli              8              15
 3. Gjilani                    8              14
 4. Vushtrria               8              12
 5. Hajvalia                 8              12
 6. Besa                        8             11
 7. Llapi                       8              11
 8. Drita                      8              9
 9. Liria                       7              8
 10. Drenica                 8              8
 11. Prishtina              8              8
 12. Istogu                   8              5