Renditja e shënuesve në IPKO Superligë, pas javës 13

Alban Shillova i Flamurtarit, vazhdon të kryesojë listën e shënuesve më të mirë në IPKO Superliga e Kosovës në futboll.

Xhiroja e 13-të e elitës sonë, ka sjellë rezultatet befasues, por jo edhe ndryshime në krye të listës së shënuesve, raporton RTKlive.

Shilova aktualisht i prin listës me 8 gola të realizuara, i ndjekur nga Festim Alidema i Llapit dhe Betim Haxhimusa i Dritës, që kanë nga një gol më pak.

 

Lista e shënuesve më të mirë:

  1. Alban Shillova (Flamurtari) 8 gola
  2. Festim Alidema (Llapi) 7
  3. Betim Haxhimusa (Drita) 7
  4. Mendurim Hoti (Feronikeli) 5
  5. Martin Mircevski (Trepça’89) 5
  6. Liridon Fetahaj (Liria) 4
  7. Qëndrim Gashi (Liria) 4
  8. Fatih Karahoda (Liria) 4
  9. Astrit Fazliu (Feronikeli) 4
  10. Taulant Dajaku (Drenica) 4

11.Kastriot Rexha (Feronikeli) 4