Reali fiton me një gol diferencë

Real Madrid ka fituar ndaj Leganesit.

Ekipi i Zinedine Zidane ka mposhtur Leganesin me rezultatin e ngushtë 2-1,Gareth Bale dhe Mayroal kanë shënuar për madrilenët, ndërsa Brasnasac shënoi golin e vetëm për Leganesin në këtë sfidë.

Pas 35 xhirove në La Liga, Real Madridi pozicionohet në vendin e tretë me 71 pikë, kurse Leganes në vendin e 16’të me 40 pikë.

Vlen të theksohet se skuadra e Real Madridit ka luajtur pa shumë lojtarë kryesorë në këtë takim.Zidane pushoi edhe Ronaldon, pasi dëshiron ta ketë në 100% të formës yllin e tij për takimin ndaj Bayern Munich.