Real Madridi e huazon në këtë ekip super-talentin Odegaard

Gjiganti spanjoll Real Madrid në afatin kalimtar të janarit do ta huazojë talentin Martin Odegaard te skuadra franceze Rennes, raporton Gazetaolle.com nga mediat spanjolle.

Talenti norvegjez në këtë mënyrë do të ketë mundësi që të fitojë sa më shumë përvojë.

Ai është 18-vjeçar dhe konsiderohet një ndër lojtarët më të talentuar në botë. /Olle