Real Madridi detyrohet t’i shesë yjet e ekipit, arsyeja është thjeshtë e pabesuesueshme!

Real Madridi ka humbur 350 milionë funte nga të drejta e sponsorizimit për stadiumin ‘Santiago Bernabeu’ dhe duhet të shesë yjet e ekipit të parë, për të financuar revolucionin veror.

“Los Blancos” kishin shpresuar të financonin rinovimin e stadiumit nga të drejtat e përdorimit të emrit të sponsorëve, por kompania shumëkombëshe e naftës dhe gazit  ‘CESPA’,  e ka prishur marrëveshjen!

 Real Madrid lose £350million naming rights for Bernabeu

Presidenti i klubit, Florentino Perez, është i dëshpëruar për të sjellë disa yje të mëdhenj, duke kërkuar që të harrohet ky sezon katastrofik.

Perez ka planifikuar një revolucion veror dhe plani kishte qenë për të financuar shpenzimet nga marrëveshja mbi të drejtat e emërtimit, të dakorduar me kompaninë shumëkombëshe të naftës dhe gazit ‘CESPA’.

 Florentino Perez has been planning a summer revolution

Marrëveshja, e cila u arrit në vitin 2014, do të ishte më e madhe në historinë e futbollit. Sidoqoftë, ajo tani përfundoi përfundimisht sepse ‘CESPA’ beson se projekti tani është zvogëluar dhe korniza kohore nuk është përmbushur.

Real Madrid janë të etur për nënshkrimin e Harry Kane nga Totenhem dhe tani janë duke kërkuar për një sponsor të ri.

 Real Madrid are keen on signing Harry Kane from Tottenham

Por ky lajm ka dëmtuar seriozisht gjasat e tyre për të marrë Harry Kane, Eden Hazard ose Neymar në verë, nëse nuk shesin lojtarët si Karim Benzema apo Cristiano Ronaldo.

Real Madridi duhet të mundë PSG-në, ose është fundi për Ronaldon, Zidane dhe Benzemën. /Gazeta Olle/

 Karim Benzema and Cristiano Ronaldo may be sold in summer