Real Madridi bën hapin e fundit drejt titullit (VIDEO)

Real Madridi ka shënuar fitore përballë Celt Vigos si mysafirë më rezultat 4:1.

Ronaldo shënoi golin e parë dhe të dytin në minutat 10 dhe 50.

Guidetti shënoi për 2:1, por asgjë më shumë pasi Benzema shuajti  shpresat e vendasve për 4:1.

Kroos e mbylli takimin me një gol në minutat e fundit.

Tashmë Realin në ndeshjen e fundit i duhet edhe një pikë për tu shpallur kampion.