Real Madrid interesohet për Christian Eriksen

Real Madrid po mendon që tani për merkaton e verës që të transferojë lojtarë të kalibrit botëror, shkruan GazetaOlle.

Sot klubi mbretëror transferoi mbrojtësin brazilian, Eder Militaon nga Porto.

Galaktikët janë të interesuar për mesfushorin e Tottenham Hotspur, Christian Eriksen.

Danezit ka një kontratë deri në vitin 2020 me klubin anglez dhe përflitet shumë se do të largohet nga Londra. /GazetaOlle/