Real Madrid apo Barcelona? Studimi tregon kush ka më shumë tifozë (FOTO)

Sipas një studimi AIMC, Real Madrid është skuadra që ka më së shumti tifozë në Spanjë, duke lënë mbrapa Barcelonën.

32.4 për qind e tifozëve të deklaruara janë tifozë të kampionëve të Evropës, duke lënë mbrapa Barcelonën me 8 për qind më pak 24.7.

Në vendin e tertë renditet Atletico Madrid me 7.6 për qind, ndërsa top pesëshen e mbyllin Valencia me 4.1 për qind dhe Athletic Bilbao me 3.9 për qind. /Lajmi.net/