RB Salzburg – Shkëndija, ky është rezultati i takimit

Shkëndija ka pësuar humbje nga Salzburgu me rezultat të thellë 3:0.

Shkëndija ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen e parë ndaj Salzburgut, e zhvilluar në kuadër të rrethit të tretë kualifikues për Ligën e Kampionëve.

Salzburgu fitoi me rezultat të thellë, 3:0.

Golat u realizuan nga Dabbur (2) dhe Samasseku.

Kësisoj, ekipi shqiptar ka shumë pak gjasa në ndeshjen e kthimit për të synuar kualifikimin.