Rasti diskutabil që solli përjashtimin e Lushtakut dhe reagimin e ashpër të Drenicës

Drenica sot barazoi në udhëtim 1:1 në sfidën ndaj Lirisë.

Por, klubi drenicas ka mundur fare lehtë ta fitonte këtë takim. Ata realiuan golin e fitores në minutën e 86’të të takimit, por që u anulua për pozitë jashtëloje, shkruan GazetaOlle.com.

Në analizën pas takimit në RTV21, gjyqtari Hajriz Hajdari u shpreh me dyshime nëse ky gol duhej të anulohej ose jo, pasi pretendon se njëri nga lojtarët vendas ka mbajtur në lojë futbollistin drenicas.

Anulimi i golit ka sjell reagim të ashpër të trajnerit Tahir Lushtaku, çka detyroi gjyqtarin kryesor ta përjashtojë nga takimi.

Drenica nuk u ndal me kaq dhe publikoi një reagim të ashpër në media për gjyqtarët e këtij takimi, duke i akuzuar për njëanëshmëri dhe dëmtim të klubit të tyre. /Gazeta Olle/

Fotografitë e nxjerra nga RTV 21 tregojnë momentin e aksionit, edhe pse jo në mënyrën më të mirë.