Rashica titullar, pret ‘shpërthimin’ ndaj Freiburgit

Bundesliga gjermane do të vazhdojë sot me ndeshjet e radhës.

Një nga ndeshjet më interesante të ditës pritet të jetë edhe ajo në mes të Freiburgit dhe Werder Bremenit, shkruan Gazeta Olle.

Werder me gjasë në këtë ndeshje do të kërkon pikët maksimale në mënyrë që të mbajë shpresat për mbetje në elitë.

Për këtë takim tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Kurse, Rashica do të jetë në formacionin startues, ndërsa pret ‘shpërthimin’ pas 10 ndeshjeve pa shënuar.