Publikohet orari i dy xhirove të ardhshme, disa përballje mes skuadrave që luftojnë për titull!

E mërkura sjellë ndeshjen e mbetur Prishtina-Drenica, derisa fundjava super-takime të xhiros së 10. 

Takimi kryesor është ai mes Dritës dhe liderit Ballkani të dielën.

Dukagjini luan me Vushtrrinë të premten, ndërsa të shtunën janë dy ndeshje Llapi – Trepça ’89 dhe Flamurtari – Drenica.

Ferizaj e pret Prishtinën të dielën për ta mbyllur javën e dhjetë.

Në javën e 11-të po ashtu janë dy ndeshje shumë të forta me Prishtinën që e pret Dritën, ndërsa Gjilani luan në shtëpi me Llapin.

Orarin e plotë plotë për dy javët e gjeni më poshtë:

Orari i ndeshjeve java e 10

E premte 18.10 ora 14.00

Dukagjini – Vushtrria

Feronikeli – Gjilani

E shtune 19.10  ora  14.00

Llapi – Trepça ‘89

Flamurtari – Drenica

E diele  20.10 ora 14.00

Ferizaj – Prishtina

Drita – Ballkani

———————————-

Java e 11 qe luhet ne mesjave ora 14.00

E marte 22 tetor

Vushtrria-Feronikeli

 E mërkurë 23 tetor

Trepça 89-Ferizaj

Gjilani-Llapi

Drenica-Dukagjini

E enjte  24 tetor

Ballkani –Flamurtari

Prishtina –Drita