Pse Man Utd – St Etienne është çifti më special i ditës?

Manchester United cilësohet si favoriti kryesor për të triumfuar në Ligën e Evropës. Ekipi i Jose Mourinhos do të nisë sulmin drejt trofeut përballë një kundërshtari si Saint Etienne.

Por e veçanta e kësaj sfide do të jetë fakti që përballë do të vendosen dy vëllezër.

Paul Pogba do të sfidojë vëllanë e madh Florentin, që luan si mbrojtës te “jeshilët”.

Ai është 26 vjeç dhe luan në rolin e mbrojtësit. “Djajtë e kuq” që do të luajnë takimin e parë në Old Trafford, për shkak të vendit të dytë.