Prishtina – Ylli, ky është rezultati

Sonte me ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale mes Prishtinës dhe Golden Eagle Yllit ka filluar faza Pla-Off e basketbollit kosovar.

Prishtina arriti fitore me rezultat 84-76 falë performancës më të mirë në çerekun e dytë.

Pas çerekut të para ishin duke humbur 14-18 por në të dytin u rikthyen furishëm për të kaluar në epërsi serike 28-13.

Pjesa e parë u mbyll 42-31.

Në pjesën e dytë Ylli u mundua të bëjë diçka më shumë por nuk ja arriti.

Prishtina – Ylli      1-0