Prishtina përballet sonte me kampionët e Ukrainës

Prishtina do ta zhvillojë sonte ndeshjen vendimtare të këtij sezoni në FIBA Europa Cup.

Skuadra nga kryeqyteti ynë do ta ketë përballë, Cherkaski Mavpyn të Ukrainës.

Përballja mes Prishtinës dhe kampionit të Ukrainës, zhvillohet në “Lietuvos Rytas Arena” të Lituanisë.

Ndeshja fillon në ora 18:0.