Prishtina mposht Liburnin

FC Prishtina në futsall, ka mposhtur skuadrën nënkampionin FC Liburni nga Gjakova me rezultatin 2:5.

Golat për ekipin prishtinas i kanë shënuar Mërgim Dervishaj, Korab Muharremi, Durim Qorri dhe Drilon Paqarizi (2).

Në ndeshjen paraprake, Prishtina është mposhtur nga Besa.