Prishtina më një përforcim të madh kundër Besës, Baftiu merr leje

Sulmuesi i ri, Blend Baftiu, më në fund pas dy muaj pritje është regjistruar dhe ka të drejt loje.

Ky lajm i mirë vije në momentin e duhur pas disa futbollistëve të suspenduar dhe lënduar.

Baftiu, 18 vjeç, luan në pozitën e sulmuesit, por edhe mesfushorit ofensivë dhe konsiderohet futbollistët ndër më perspektivë të skuadrës.

Ai ishte te Skënderbeu që siç mëson Gazetaolle, nuk ka dashur ta lirojë lojtarin, por Prishtina ia ka arritur qëllimit.