Prishtina-Leipzig mbyllet me rezultat të pabesueshëm

Pas një barazimi dhe një disfate në dy ndeshjet e para në turneun ku po merr pjesë në Gjermani, Prishtina ka shkëlqyer në ndeshjen e tretë.

Prishtinasit e mposhtën skuadrën e Leipzig Nord-West me rezultat të thellë, 5:0, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Golat për ekipin bardhekaltër i realizuan Lorik Boshnjaku (2), Endrit Krasniqi (2) dhe Gauthier Mankenda (1).