Prishtina largon transferimin e dimrit

Prishtina që është lider në kampionat, po zhvillon një stinor pranveror shumë të mirë, ku nuk njeh për humbje.

Klubi bardhëekaltër kishte 29 futbollistë në ekipin e parë para se të niste ky stinor.

Por njëri nga transferimet e janarit tashmë është larguar nga klubi.

Sulmuesi qendror 25 vjeçari nga Brazili , Jefferson Freitas, nuk është më pjesë e klubit.

Jefferson_Freitas

GazetaOlle.com mëson se klubi bardhëekaltër ka shkëputur marrëdhëniet me të.

Ai kishte ardhur si alternativ e Ahmet Januzit dhe Khalid Basid, por klubi ka vendosur që tu besojë më shumë talenteve që janë aktualisht në skuadër.

Shqiprim Taipi dhe Jefferson Freitas futbollist të Prishtinës

Prishtina në janar ka marr edhe Shqipërim Taipin dhe Arango Jamal, që po shkëlqejnë në fanellën bardhëekaltër. /Gazeta Olle/