Prishtina ka 38 futbollistë nën kontratë: 29 futbollistë në ekipin e parë, 5 të huazuar

FC Prishtina stinorin pranveror të sezonit 2017/18 e nis me 38 lojtarë nën kontratë.

Prej tyre 29 do të jenë në përbërjen e ekipit të parë, 5 të huazuar dhe 4 në kategori të reja.

Prishtina do ta synojë titullin dhe Kupën në edicionin pranveror.

Bardhëekaltërit e nisin nga pozita e dytë me dy pikë më pak se Llapi me të cilin takohet në ndeshjen e parë.

Shtabi teknik:

Mirel Josa, kryetrajner

Ahmet Beselica, trajner i portierëve

Armend Simnica, trajner

Artan Luzi, trajner

Alban Llumnica, fisioterapeut

Atdhe Halimi, fisioterapeut

 

Futbollistët:

1.Alban Muqiqi, portier (ka vazhduar kontratën edhe për 1+1 vit)

 1. Visar Bekaj, portier
 2. Laurit Behluli, portier
 3. Përparim Osmani, mbrojtës i djathtë
 4. Lorik Maxhuni, mbrojtës i djathtë
 5. Abdul Bashiru, mbrojtës i majtë
 6. Gentrit Dumani, mbrojtës i majtë
 7. Agon Xhaka, qendërmbrojtës
 8. Armend Dallku, qendërmbrojtës
 9. Debatik Curri, qendërmbrojtës
 10. Ben Nash Quansah, qendërmbrojtës
 11. Jamal Arago, qendërmbrojtës – mesfushor
 12. Diar Miftaraj, mesfushor
 13. Mërgim Pefqeli, mesfushor
 14. Shqiprim Taipi, mesfushor
 15. Lorik Boshnjaku, mesfushor
 16. Ergyn Ahmeti, mesfushor
 17. Qendrim Zyba, mesfushor
 18. Blend Baftiu, mesfushor
 19. Drashko Bozhoviç, mesfushor
 20. Liridon Fetahaj, sulmues krahu
 21. Bleon Sekiraqa, sulmues krahu
 22. Gauthier Mankenda, sulmues krahu
 23. Kastriot Selmani, sulmues krahu
 24. Mentor Mazrekaj, sulmues krahu
 25. Arbër Hoxha, sulmues krahu, qendërsulmues
 26. Ahmed Januzi, qendërsulmues
 27. Basit Abdul Khalid, qendërsulmues
 28. Jefferson Freitas, qendërsulmues
 29. josa 1

Kategoritë e reja:

Leonat Vitija, U19

Dardan Sekiraqa, U19

Ramush Ramadani, U19

Armend Gashi, U17

Të huazuar:

Visar Musliu, Shkëndija Tetovë

Adem Maliqi, Ferizaj

Granit Jashari, Drenica

Donat Hasanaj, KEK-u

Ardit Nika, Ramiz Sadiku