Prishtina humbi rast jetik, Josa befason me deklaratë pas ndeshjes

Mirel Josa është ndarë i kënaqur me ndeshjen ndaj Feronikelit, ku skuadra t tij ka barazuar pa gola.

Të dy skuadrat kishin rastet e tyre, por që rrjetet mbeten të pa tunduara.

“Një ndeshje e cila do të duhej të fillonte shumë më mirë për ne, do të ishim më këmbëngulës dhe nuk e bëmë këtë në pjesën e parë. Ne nuk lëvizëm mirë pa top, e ngushtuam shumë skuadrën dhe nuk vertikalizuam dhe bëmë atë që t’i thjeshtësonim më shumë lojën Feronikelit të cilët sot luajtën për pikë dhe po të na godiste do të na i merrte edhe tre pikët”.

mirel josa

“Unë jam i kënaqur në përgjithësi në pjesën e dytë nga skuadra edhe kur skuadra doli me dy sulmues. Jam i kënaqur, sepse skuadra ngulmoi dhe e kërkoi fitoren, por gjë që nuk erdhi dhe janë gjëra normale, sepse edhe kundërshtari luan futboll dhe ne edhe mund të kishim pësuar në pjesën e dytë nga kundërsulmet dhe disa sulme që bënë”.

“Por, kur dy skuadra luftojnë për të fituar kjo është gjëja më e bukur në futboll. Kam thënë edhe herëve tjera, ne nuk duhet shohim se çfarë Drita. Jemi tani dy skuadra të cilat mund të dalim kampion dhe nga këto dyja do të dali një”.

prishtina mirel josa

“Kemi tani edhe një shans tjetër dhe ku na pret tjetër ndeshje e fortë me Gjilanin me të gjitha problemet që ne i kemi dhe sidomos që ndeshja është pas tre ditëve, të jetë ndeshje shumë e vlerësuar nga ne në çdo drejtim”, deklaroi ai.