Presidenti i FFK’së me mesazh për koronavirusin

Kreu i futbollit kosovar, Agim Ademi, ka dhënë mesazh për futbolldashësit dhe gjithë qytetarët e Kosovës rreth pandemisë COVID-19.

Përmes një video-mesazhi, Ademi ka bërë thirrje për solidaritet, duke dhënë këshilla për t’u përballur me koronavirusin.

Video-mesazhi i plotë:

Mesazhi i presidentit Agim Ademi

Qëndroni në shtëpi për të mirën tuaj dhe të tjerëve. Shëndeti mbi të gjitha! Së bashku do ta fitojmë edhe këtë betejë!#rrinështëpi #papanik #mekujdes

Gepostet von Federata e Futbollit e Kosovës – Football Federation of Kosova am Mittwoch, 25. März 2020