Presidenti Ademi ‘pushton’ mediat ndërkombëtare me deklaratat për Muriqin e Rashicën

E ardhmja për Vedat Muriqin dhe Milot Rashicën, dy yjet e Kosovës duket mjaft e ‘nxehtë’.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ditë më parë deklaroi se dy yjet kosovarë janë shumë të kërkuar nga super-klube.

“Ka shumë kërkesa për lojtarët tanë. Rashica kërkohet nga Liverpooli, por dhe Leipzig e do me patjetër. Kam besim sepse Altin Lala do e këshillojë si duhet”.

“Muriqin e kërkon me ngulm Tottenhami, por dhe disa skuadra në Itali. Zhegrova është një tjetër emër i nxehtë, pasi e duan disa skuadra në Francë, së fundmi ka dhe një ekip në La Liga”, u shpreh ditë më parë Ademi.

E, këto deklarata të numrit një të FFK’së bënë bujë të madhe në mediat botërore, të cilat raportuan për interesimin e klubeve karshi lojtarëve kosovarë.

President publicly says player is ‘wanted by Liverpool’ – Would be interesting Reds summer signing

https://www.tribalfootball.com/articles/liverpool-interest-confirmed-for-werder-bremen-striker-rashica-4325169