Porto mposht Baselin me katër euro-gola

Porto e ka shkatërruar Baselin e kosovarëve duke e mundur 4:0 në ndeshjen e kthimit në Portugali dhe kështu është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Golat për portugezët i shënuan Brahimi, Herrera, Casemiro dhe Aboubakar. Shkëlzen Gashi dhe Taulant Xhaka, nuk është se lanë gjurmë në këtë takim.

http://www.dailymotion.com/video/x2j609w_fc-porto-4-0-fc-basel-full-highights-champions-league-round-of-16-10-03-15_sport