Plepolli sulmon transferimet nga Shqipëria, Lushtaku e “gozhdon” atë

Arsim Plepolli ka reaguar rreth transferimeve nga Shqipëria në Kosovë, duke thënë që asnjë prej tyre nuk kanë luajtur titullarë në Superiore.

“Ne pi quajmë super-përforcime lojtarët e ardhur nga Shqipëria. Tregomani një që ka qenë startues në klub e që ka ardhur në Kosovë”, ka shkruar Plepolli, përcjellë Gazeta Olle.

I ashpër ka qenë reagimi i drejtorit të Drenicës, Tahir Lushtakut, i cili ka afruar disa futbollistë nga Shqipëria.

“Përshëndetje Arsim, e di që në Kosovë janë bërë shumë analistë e trajnerë të mëdhenj e të dijshëm, por shikoje mirë sa ndeshje i ka zhvilluar Sykaj si titullar, nëse do të tregoj me foto e fakte, kështu që kalo mirë”, ka shkruar me ironi Lushtaku.

Ndryshe, dy futbollistët e Lirisë, Artur Magani dhe Endri Vrapi, lëre që kanë qenë titullarë në Shqipëri, por kanë qenë pika kyçe të ekipeve të tyre, Teutës respektivisht Vllaznisë së Shkodrës. /Gazeta Olle/

22222