Pjesa e parë, pa gola

Portugalia dhe Uellsi janë gjysmëfinalistët e parë në Euro2016 dhe ndeshjen janë duke e zhvilluar në bazë të kësaj arritje.

Të dy skuadrat janë treguar të matura në pjesën e parë duke mos i lënë portat e tyre të atakohen shumë.

Rastin më mirë për Portugalinë e kishte Joao Mario që gjuajti jashtë portës, transmeton Telegrafi. Uellsi u përgjigj me Balen, por aksioni i bukur i tyre nuk u mbyll me gol.

Në fund të pjesës së parë provoi edhe CR7 me kokë, por jashtë.

Pjesa e parë mbyllet pa gola dhe me pak raste për shënim.