Pesë vite më parë ofroi 250 milionë euro për Leo Messin, por sot vjen njoftimi zyrtar i gjigantit evropian

Real Madridi i ka ”goditur” mediat pasi që ata janë kishin planifikuar transferimin e Lionel Messit.

Raportohet se Real Madridi kishte të gatshme 250 milionë euro për transferimin e sulmuesit argjentinas, transmeton ”GazetaOlle.com”.

Spiegel dhe El Mundo shkruajnë se Real Madridi e kishte konsideruar këtë ofertë në vitin 2013.

Dhe me këtë ofertë, klubi madrilen do ta kishte aktivizuar klauzolën e lirimit të Messit nga Barcelona.

Messi

Inigo Juarez, më herët avokat i familjes së Messit, e kishte informuar babain e lojtarit, Jose për interesimin e Real Madridit.

Por, Real Madridi i është përgjigjur sot kësaj deklarate.

”Ky informacion nuk është në përpuethshmëri me realitetin. Është totalisht i pasaktë”, thuhet në njoftim. /Gazeta Olle/

Messi