Pesë ndeshjet e fundit, kjo është forma e skuadrave (FOTO)

Kur kampionati gjithnjë e më shumë po bëhet interesant, forma konstante e skuadrave ka rëndësi të madhe.

Kësisoj, në pesë ndeshjet e fundit, Feronikeli ka kapur serinë më të mirë, duke tubuar 11 pikë.

Ndërkohë, në pozitën e dytë radhitet skuadra me shumë probleme, Vëllaznimi.

altik vellaznimi

Gjakovarët kanë grumbulluar nëntë pikë aq sa ka edhe Drita, shkruan Gazetasheshi.com.

Formë të mirë kanë edhe 89-shi dhe Drenica, ndërsa Gjilani dhe Flamurtari nuk kanë marr aq pikë të mëdha në ndeshjet e fundit.

E fundit është Besa që ka marr vetëm një barazim.

23755872_10210645155940704_790340937_n