Pesë ndeshje në Ligën e Parë, luftohet për barazh

Në Ligën e Parë do të ketë pesë ndeshje që do të zhvillohen të dielën.

Flamurtari që është në pozitën e tretë do të jetë nikoqirë i Vllaznisë së Pozharanit që i duhen pikët për t’i ikur barazhit.

KEK-u do të udhëtojë në Viti ku e pret një përballje e vështirë. Dukagjini pret Ballkanin, ndërsa Luftëtari luan me Ramiz Sadikun.

Ndeshje e fortë pritet edhe në mes të Beharit dhe Kosovës së Prishtinës./olle/

Çiftet

Luftëtari – R. Sadiku

Dukagjini – Ballkani

Vitia – KEK-u

Flamurtari – Vllaznia

Behari – Kosova (P)