Për Vedat Muriqin golat nuk janë primar, diçka tjetër është më e rëndësishme

Vedat Muriqi shënoi mbrëmë golin e radhës për Fenerbahcen.

Ai vazhdoi ecurinë e mirë të golave si me Kosovën ashtu edhe me klubin.

Sulmuesi ynë realizoi në fitoren 2:1 ndaj Denizlisporit.

“Fokusi im kryesor është Fenerbahce. Duam të fitojmë dhe nuk ka rëndësi se kush shënon golat”, deklaroi Muriqi pas ndeshjes, raporton Gazeta Olle.