Peja –Trepça, numër qesharak i tifozëve

Peja dhe Trepça kanë zhvilluar derbin e radhës mes vete.

Njëra prej ndeshjeve më të forta në Superligë është përcjellur nga vetëm 28 shikues.

Numër i vogël i shikuesve kur kihet parasysh se kjo ndeshje gjithmonë është përcjellur nga mijëra tifozë.

Të dy klubet janë në krizë financiare dhe kjo ka bërë që as tifozët të mos jenë në këtë ndeshje. /olle/