Peja – Prishtina, mbyllet pjesa e parë me këtë rezultat

Ka përfunduar pjesa  e parë e super derbit të basketbollit kosovar, Peja – Prishtina.

Pas 20 minutave të parë skuadra mysafire nga kryeqyteti ka shkruar në epërsi me rezultatin, 31:37, shkruan Gazeta Olle.

Në këtë pjesë lojë më të dalluarit te Peja ishin Amstred me 11 pikë, kurse nga 7 pikë shtuan edhe Berisha si dhe Sirko.

Kurse, te Prishtina u dalluan dyshja, Alihodzic me 10 pikë si dhe Dardan Berisha me 7 të tjera./GazetaOlle