Peja mposht lehtë Vëllaznimin

Peja që është lider në Superligë, ka mposhtu më shumë lehtë Vëllaznimin me rezultat 111-56.

Kjo i bie që pejanët kanë shënuar dy herë më shumë se kundërshtari duke treguar edhe nivelin e dobët të skuadrave të poshtme të tabelës.

Peja pas kësaj fitore Peja ka 37 pikë, me gjashtë pikë më shumë se Prishtina.

Tre basketbollistët të Pejës kanë munguar. Ata janë fundori amerikan, Nick Covington, Drilon Hajrizi, dhe Leonard Mekaj. /olle/