Pato nënshkroi me Chelsean

Alexandre Pato edhe zyrtarisht është lojtar i Chelseat. Braziliani ka nënshkruar kontratë në formë huazimi.

Ai u shpreh tejet i lumtur me kalimin e tij në ‘Stamford Bridge’.

“E falënderoj Chelsean për përkrahjen dhe shpresoj t’ua shpaguajë vetëbesimin”, tha Pato. /Olle