Pas operimit të Zenelit, Reims del me njoftim zyrtar

Arbër Zeneli, ansori i Kosovës është lenduar në ndeshjen ndaj Malit të Zi, që Kosova e zhvilloi gjatë këtij muaji.

Lendimi pritet ta lë Zenelin për një kohë të gjatë jashtë fushës, raporton GazetaOlle.com.

Madje Zeneli pak ditë më parë ka hyrë në operacion.

Skuadra e tij aktuale, Reims sot ka dalur me një njoftim ku tregon se operacioni i Zenelit ka shkuar me sukses si dhe ata kanë njoftuar se ansori kosovar do mungoj nga 7 deri në 9 muaj.