Pas goditjes ”kung-fu” të Evras, tifozët lansojnë një mesazh për francezin

Patrice Evra u suspendua dje nga klubi i Marseilles.

ffk reklama

Kjo për arsye se mbrojtësi francez goditi rëndë një tifoz të enjten para ndeshjes në Europa League, përcjellë ”GazetaOlle.com”.

Evra e bëri këtë veprim të turpshëm pasi që u ofendua nga tifozi në fjalë.

Dhe sonte në ndeshjen e Marseilles, tifozët lansuan një mesazh drejt ish-anëtarit të Juventusit.

”Ju menduan se ishit më i madh se klubi dhe tifozët. Nuk të duam më në ngjyrat tona”.

DN5hJmrWkAEVtmG

”Pirdhu Evra”, ishte mesazhi i tifozëve francez.

Kujtojmë se Evra u transferua te Marseille nga Juventusi. /Gazeta Olle/

DN5kVOaW4AA80-u