Pas Elbasanit, Vëllaznimi mund edhe Besën e Kavajës

vlugun e përgatitjeve para fillimit stinorit pranveror, Vëllaznimi po qëndron Shqipëri.

Skuadra nga Gjakova, përveç stërvitjeve, ka zhvilluar edhe dy miqësore kontrolluese deri më tani.

Gjatë ditës së sotme, djelmoshat e Ismet Munishit patën një përballje me skuadrën shqiptare, Besa e Kavajës.

Image

Vëllaznimi ia doli ta mposhtën Besën me rezultat të ngushtë, 2-1, në një ndeshje ku Munishi provoi të gjithë lojtarët.

Golat për gjakovarët në fitoren e sotme i shënuan Besmir Fetahu dhe Almedin Murati.

Pas përfundimit të ndeshjes, skuadra është nisur për në Gjakovë.