Partizani shokon Skënderbeun në Korçë

Partizani e ka fituar kryendeshjen e javës në Shqipëri. Skuadra e Starovës mposhti në udhëtim kampionin në fuqi, Skënderbeun.

Tiranasit fituan me përmbysje në Korçë, 2:1.

James dërgoi vendësit në epërsi, por rezultati u barazua nga Ekuban dhe pjesa e parë u mbyll 1:1.

Në pjesën e dytë, Partizani shënoi edhe një herë me Ekuban dhe fitoi tri pikë të arta.