Palestra ku do të luajë Prishtina, do t’iu lë pa fjalë (FOTO)

Palestra “Minsk Arena” është vendi ku do të zhvillohet ndeshja kthyese ndërmjet KB Prishtina dhe BC Tsmoki Minsk në kuadër të raundit të parë kualifikues të Champions Ligës më 21 Shtator.

Palestra “Minsk Arena” ka kapacitet prej 15,086 ulëse dhe ndërtimi i saj ka kushtuar rreth 350 milionë dollarë.

BC Tsmoki Minsk është skuadër e themeluar në vitin 2006 dhe ka fituar 9 herë titullin e Superligës Bjelloruse dhe 7 herë kupën e Bjellorusisë.

palestra palestra2 palestra3