“Pa Vëllaznimin, Lirinë e Besën, Superliga është turneu më interesant i pasluftës”

E veçanta e “zezë” e këtij edicioni të Superligës është mungesave e klubeve të mëdha.

Tri prej katër klubeve që bashkë me Prishtinën e përbëjnë “top-4”-shen e madhe të futbollit kosovar, Vëllaznimi, Trepça dhe Liria, janë në Ligën e Parë, përcjellë Gazeta Olle.

E aty është edhe skuadra tjetër me traditë të madhe, Besa, tri herë kampion pasluftës

Analisti Ardian Llumnica ka shkruar në Facebook se ky kampionat s’mund të jetë më i miri i pasluftës, pasi që mungojnë skuadrat e mëdha.

“Kjo fraza “Kampionati me i mirë i pasluftes”.

Pa Lirin,Vëllaznimin e Besen mundemi me i thanë edhe “turneu” me i mirë i pasluftes .

PS. Gjithnjë sipas teritorit te republikes”, shkroi Llumnica. /Gazeta Olle/