Orari i xhiros së 13-të: Nis të premten, derbi i kësaj jave zhvillohet në Drenas

Është bërë i ditur orari i xhiros së 13-të në Ipko Superligë.

Kjo xhiro do të fillon të premten, e ndeshjet priten të nisin nga ora 13:00, përcjellë Gazeta Olle.

Llapi – Drenica, pritet ta hap këtë javë, kurse, tre takime të tjera priten të zhvillohen të shtunën.

E diela do të jetë e dy takimeve të fundit në Prishtinën dhe Drenas (në rast se Gjilani vendos që edhe këtë ndeshje ta luajë këtu).

Java e 13-të në Superligë:

E premte
Llapi vs. Drenica 13:00

E shtune
Dukagjini vs. Prishtina 13:00
Feronikeli vs. Ballkani 13:00
Trepça ’89 vs. Vushtrria 13:00

E diel
Gjilani vs. Ferizaj 13:00
Flamurtari vs. Drita 13:00./GazetaOlle