Orari i javës së dytë për ndeshjet e Superligës

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 2-të në VALA Superligë.

Të shtunën zhvillohet vetëm një ndeshje, ajo ndërmjet rivalëve të vjetër, Lirisë dhe Prishtinës, derisa ndeshjet e tjera luhen të dielën.

VALA Superliga- Java e 2-të

E shtunë, 27.08.2016

Liria – Prishtina SSK

E diel, 28.08.2016

Gjilani – Feronikeli SSK

Trepça’89 – Drita SSK

Llapi – Trepça

Besa – Ferizaj

Hajvalia – Drenica

Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 16.00