Orari dhe gjyqtarët e javës së tretë në Superligë

Janë zbuluar gjyqtarët për xhiron e tretë në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Në derbin Trepça ’89 – Besa do ta ndajë drejtësinë Besfort Kosumi derisa asistentë të tij do të jenë Lumturie Muhadri, Bujar Selimaj dhe Artan Tahiri.

Raiffeisen Superliga – Java 3

E premte

Drenica –  Gjilani                     SSK

(B. Batalli, F. Jakupi, B. Rama. N. Rraci)

E shtunë

Liria – Feronikeli                     SSK

(G. Nuza. J. Musolli. B. Kepuska. M. Bejtullahu)

E diel

Trepça ’89 – Besa                   SSK

(B. Kosumi. L. Muhadri. B. Selimaj. A. Tahiri)

Drita – Istogu

(H. Hajdari. D. Preniqi. I. Kabashi. I. Ceroviku)

Vushtrria – Hajvalia

(F. Tahiri. S. Berisha. M. Berisha. M. Baliu)

Prishtina – Llapi                      (Ndeshja zhvillohet të mërkurën më 09.09.2015)

(G. Shala. B. Morina. V. Kelmendi. I. Ceraviku)

(Të gjitha ndeshjet zhvillohen nga ora 17:00)