Onixi në turne me Galatasarayn, Beshiktashin e Fenerbahçen

Shkolla e Futbollit “Onix” nga Banka e Pejës, do të marrë pjesë në një turne bashkë me gjigantët turk.

Galatasay, Beshiktash dhe Fenernahçe do të jenë vetëm disa nga skuadraf pjesëmarrëse.

“Me datën 19-01-2018 për herë të parë lojtarët e SH.Futbollit ONIX nga Banja, marrin pjesë në një turne futbolli kundret ekipeve më të mira të shtetit turk si psh Gallatasaraj Beshiktash Fenerbaqe dhe 20 të tjera”, ka shkruar Muhedin Ferati në Facebook, raporton “GazetaOlle.com”.

Ferati, ish gjyqtar është pjesë e kësaj shkolle që prej themelimit të saj.

FB_IMG_1513458602020